paraolimpijczycy

Rok 2015 to będzie ich rok. 12 niepełnosprawnych sportowców znalazło się na kartach kalendarza PAROLIMPIJCZYCY. W ten sposób walczą o zainteresowanie wielkiego biznesu sportem paraolimpijskim. Bo aby godnie żyć i trenować sportowcy potrzebują sponsorów.

PARAOLIMPIJCZYCY to pierwszy w kraju kalendarz ze sportowcami paraolimpijskimi, który z takim rozmachem wskazuje na dwa główne problemy sportu niepełnosprawnych w Polsce: brak transmisji Igrzysk Paraolimpijskich w telewizji publicznej oraz znikome zainteresowanie sponsorów.

– Portrety w kalendarzu pokazują pięknych, silnych, atletycznych ludzi. Dlaczego nie mielibyśmy ich chcieć oglądać w telewizji? Przecież to idealni kandydaci na ambasadorów marek, którzy świetnie sprawdziliby się w kampaniach reklamowych – mówi Karolina Hamer, niepełnosprawna pływaczka, multimedalistka mistrzostw świata i Europy, kalendarzowy luty.

 
Kalendarz został wydrukowany w nakładzie 300 egz., z czego 250 trafi do przedstawicieli władz państwowych, świata mediów i zarządów największych przedsiębiorstw. 50 egz. można kupić w serwisie Charytatywni Allegro od 2 grudnia (www.charytatywni.allegro.pl/paraolimpijczycy).

– Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na szkolenie paraolimpijczyków, które realizuje Fundacja Bażantowo. Wydaniu kalendarza towarzyszy wystawa, którą w grudniu można oglądać w Bażantowo Sport, a w styczniu w Galerii Katowickiej – wylicza Bartłomiej Wnuk z Wnuk Consulting, koordynator projektu PARAOLIMPIJCZYCY.

W kalendarzu wystąpili: Katarzyna Rogowiec – biegaczka narciarska (styczeń), Karolina Hamer – pływaczka (luty), Tomasz Hamerlak – maratończyk na wózku (marzec), Małgorzata Asajewicz – pływaczka (kwiecień), Łukasz Wietecki – triatlonista (maj), Tomasz Rosik – pływak (czerwiec), Daria Bielska – rugbystka (lipiec), Mirosław Madzia – dyskobol (sierpień), Anna Omielan – pływaczka (wrzesień), Patrycja Haręza – szermierka (październik), Maciej Krężel – narciarz alpejski (listopad) i Janusz Rokicki – kulomiot (grudzień).

Zdjęcia sportowców to dzieło Michała Świerkota i Dominika Świerkota. Zdjęcia z backstage’u sesji wykonał Paweł Szałankiewicz.

Menu